úterý 16. února 2010

WPX RTTY 2010

Tak je za námi letošní WPX RTTY contest, který absolvuji bez přestávky více než 10 let. To byla ještě trochu jiná RTTY doba, na kterou jsem si vzpomněl onehda v garáži, když jsem v jedné bedně vzpomínek našel dvě konstrukce digimodemů pro RTTY a SSTV s filtry. Ano své první RTTY začátky jsem absolvoval s PC AT286 a programem pod DOSem, na jiném PC jsem vedl staniční deník. Bylo i o poznání méně stanic než dnes, kdy stačí připojit TRX do zvukové karty počítače.
Ale dost historie a vzhůru do současnosti. Nějak se prostě loni přihodilo, že jsem se ve své kategorii SO 15m HP vešel do TOP TEN, konkrétně 9. WW a 5. EU. Je to třeba uznat jako závazek zúčastnit se i letos, i když s plánem účasti symbolické pro radost.
Ráno ihned po snídani ještě v pyžamu usedám v hamovně ke strojům a přepínám na pásmo 15 m. Podmínky jsou, jak se zdá, nesrovnatelně lepší než loni a začínám stanicemi z JA, UA0, BY a dvěma 9M2. Signály se mi líbí, je i o poznání větší počet stanic na pásmu. V 8 UTC po 25 QSO rádio vypínám a jdu se synátorem sáňkovat, čímž uteče celé dopoledne., ale co ....... na takové radovánky budu vzpomínat určitě více, než na QSO v deníku.
Po sobotním obědě syn Vašík spí, já musím zachovávat klid a to přesně ten vhodný okamžik na vysílání. Ještě chodí stanice z východu, ale mezi ně se již protlačují stanice z SA a pak v řadě za sebou dělám VN2R a VC2E, čímž jsem zkompletoval všechny světadíly. Ze zajímavých spojení snad kromě obvyklých destinací dělám ZS, CX, YV, J3, TF. Po 14:30 UTC zase končím, poněvadž jsem měl s dětmi domluvenou stavební činnost na zahradě. Připadnul nový stavební materiál a já slíbil zvětšování našeho íglů. Už je fakt celkem velké, ale končíme za tmy, pak následuje večeře, večerníček .... no a pásmo je už vymetené.
Sobotní večer jsem ještě vyplnil přípravou 2m PA na novou závodní sezónu, jak já říkám facelift 2010.
Nedělní ráno je stejné - ještě v pyžamu (nebo kimonu?) dělám zase JA, UA, EK a když se nemůžu dovolat na VQ9LA, vstávám a rovnou se převlékám do pracovního. Novou hamovnu musím vybavit úložnými prostory a to slovy filmového klasika potřebujete pilku, metr, šrouby, vrtačku, tužku, dále povolení od MNV, KNV ......Občas nevydržím, setřepu ze sebe piliny, nyní na první pokus je Chagos doma, taky 9M2, VU. Práce hotova, sám sebe jsem se pochválil a už je poledne se skvělým ražničím. Po obědě dělám stanice z SA i NA, mezi tím HZ, 6W, CO, při tom jsem ještě zvládnul navinout žhavicí tlumivku. Vysílání ukončuji v 15 UTC v době plného otevření na USA, kdy dorazil na návštěvu Pavel OK2IFS se synem a tak jsme mohli popovídat, usměrňovat naše ratolesti, opravit vláček a probrat něco kolem stavby nového 2m PA. Dvě hodiny příjemně uběhly a po stanicích na 15m se zem slehla.
V závodě jsem tedy výletním způsobem dosáhnul:
120 QSO a 30394 bodů

Žádné komentáře: